AK Parti İstanbul milletvekili adayı Üçüncü, Almanya’da Türk esnafı ziyaret etti Açıklaması

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Oğuz Üçüncü, Batı ülkelerinde “ifade özgürlüğü” adı altında yapılan ırkçılığın son bulması gerektiğini söyledi.

Eski İslam Toplumu Milli Görüş genel sekreterlerinden Üçüncü, Köln’de Türk esnafın yoğun bulunduğu Keup Caddesi’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, son dönemlerde Batılı ülkelerde artan Türk ve İslam düşmanlığına dikkati çekerek, “‘İfade özgürlüğü’ adı altında yapılan ırkçılık son bulmalı.” dedi.

İsveç ve Danimarka’daki Kur’an-ı Kerim’e ve Türk bayrağına yönelik saldırıları lanetleyen Üçüncü, “Bu, düpedüz ırkçılıktan başka bir şey değil. Bu ve buna benzer sorunlarımızın çözümü noktasında gayret sarf etmemiz gerekiyor. Avrupa’daki kurumsal ırkçılık ve İslam düşmanlığıyla mücadelede stratejilerimiz çok önemli.” diye konuştu.

Yurt dışında yaşayan Türklerin sadece sorunlarla anılmasını doğru bulmadığını anlatan Üçüncü, “Potansiyelimiz var, başarı öykülerimiz de var. Dilimizin geleceği, kültürümüzün muhafazası noktasında yapmamız gereken çalışmalar var. Vatanımızla gönül bağımızın muhafazası, vatandaşlık bağımızın geliştirilmesi için çabamızı artırmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Üçüncü, ayrıca Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşları sandığa davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir