AK Parti’lilerden oy istedi

Akşener, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Samsun’da Gazi Caddesi’nde seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“Siz ‘Başbakan Meral’ dediğiniz zaman birilerinin sinirini bozuyorsunuz, tansiyonları fırlıyor.. Biliyorum ki buradan ortaya çıkan bu irade Türkiye’ye de iyi geliyor. KPSS’ye girip, 82 puan alıp ayısı olmadığı, dayısı olmadığı için 52 puanlık ayılı dayılıların kazandığı bu namert sistemden içi yanan gençlerimiz sağ olsun. Uzun bir zamandır seçmenin dertlerinin dinlenilmediği, hizmet üzerinden rekabet etmek lazımken 50 bin tane saçmalık üzerinden bir dil geliştirildiği ve herkesin birbirine düşman edildiği, birilerinin cebini doldurduğu bir düzenle yönetiliyoruz. Bu düzenin adı, tek adam sistemi, partili cumhurbaşkanı sistemi. Bu düzenin adı, harami düzeni.

‘Patron sizsiniz’

Üç yılın sonunda buradayım. Defalarca geldim, geldim gittim ama bu dükkanların içinde asla propaganda yapmadım. Şimdi seçime 33 gün var. Şimdi patron sizsiniz. Şimdi karşınızda, ben başta olmak üzere herkes resmi tazim durmak zorunda. El ele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Sizden şimdi İYİ Parti’ye oy istiyorum. Şimdi sizden, 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Kılıçdaroğlu’na oy istiyorum. Özellikle AK Partili seçmenlerden, kardeşlerimden oy istiyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir