Fenerbahçe’den Erden Timur’a Zaniolo yanıtı: Raconsuzluk…

Süper Lig’in 28. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük’ü 2-1 mağlup eden Fenerbahçe’de yönetici Selahattin Baki, karşılaşmanın ardından görüşlerini aktardı. Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un Nicolo Zaniolo transferi hakkındaki açıklamalarına yanıt veren Baki, ifadelerini kullandı.

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçın ardından bir açıklama yapan Selahattin Baki, takımını tebrik ederek, çok önemli, kritik, zorlu bir virajı döndüklerini dile getirdi.

Maçta yine ciddi anlamda konuşulması gereken vahametler yaşandığını, Fenerbahçe’nin herkesin gözü önünde planlı ve programlı bir şekilde bu sezon üçüncü kez şampiyonluk yarışından koparılmaya çalışıldığını öne süren Baki, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bütün maçlara giden futbolseverler iyi bilir. Türkiye’nin açık ara saha zemininin tribünlere en uzak olduğu ve bizim en uzak tribünün en ücra koltuğundan rahatlıkla görebildiğimiz penaltıyı ne hikmetse ne sahadaki hakem görebildi ne de VAR’dakiler uyarıp olayı Fenerbahçe lehine çevirmeyi uygun gördü. Bu, artık kabul edilemez bir noktaya gelmiştir. İşte günlerdir algılar, manipülasyonlar, ‘Lale Orta’ diyorlar, ‘MHK’ diyorlar, ‘bu hakemler Fenerbahçe’yi şampiyon yapacak’ algısı var.

Erden Timur’a Zaniolo yanıtı

Selahattin Baki, “Galatasaray Kulübünün ellerindeki kayıtları sezon sonu açıklama” beyanlarıyla ilgili soruya karşılık da “Tipik ve klasik açıklamalar. Bence, varsa madem, herkes için adalet, Türk futbolunun bekası için açıklasınlar görelim. Ama yine açıklamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Galatasaraylı yönetici Erden Timur‘un canlı yayında Fenerbahçe antetli transfer belgesi göstermesine de tepki gösteren Baki, sözlerini şöyle noktaladı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir