İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat: Taksim Meydanı’na yapılan bu rezalet anında durmalı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, sosyal medya hesabından, Taksim Meydanı’nda Kültür Bakanlığı tarafından yapılan yapıyı paylaştı.

Taksim Meydanı’nın Birinci Derece Sit Alanı olduğunu belirten Polat, “Ülkenin en önemli kamusal alanında bizzat Kültür Bakanlığı tarafından yapılan bu akil almaz uygulamanın acilen durdurulması lazım” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Taksim Meydanı’nda yaptığı projede ağaç ve yeşil alanın içinde yükselen bir eser yer aldığı görüldü.

Kültür Bakanlığı tarafından yapılması planlanan bölgenin maket haliyle gerçek halini karşılaştıran Polat, inşa halindeki yapının ‘metal yığını’ olduğunu kaydetti.

Polat, iki görseli de yan yana paylaşarak şu ifadeleri yazdı:

“Taksim Meydanı’na yapılan bu rezalet anında durmalı… Sözde soldaki görseldeki yapılmak için başlanan, bugün sağdaki faciaya dönüşen 1. Derece Sit Alanı Taksim Meydanı’nda yükselen metal yığını…

Ülkenin en önemli meydanı Taksim kimsenin fantezi mekanı değildir, ülkenin en önemli kamusal alanında bizzat Kültür Bakanlığı tarafından yapılan bu akıl almaz uygulamanın acilen durdurulması lazım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir