TFF’ye BAL şampiyonları çağrısı

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Aliağa FK Başkanı Kamil Önal, Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı çağrıda, “Tüm lider takımlar 3. Lig’e alınsın, her şampiyonun hakkı verilsin” dedi.

2022-2023 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’in bitimine bir hafta kala kulüplerden Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrı yapıldı. Bir hafta sonra BAL’da bulunan 12 grupta şampiyon olan takımlar play-off maçları oynayacak ve 12 şampiyondan 9’u 3. Lig’e yükselirken, 3 grup şampiyonu takımın hayalleri ise bir başka bahara kalacak. Bu durumun büyük bir haksızlık ve adaletsizlik olduğunu belirten BAL 10. Grup’ta şampiyonluğu garantileyen Aliağa FK’da başkan Kamil Önal, federasyona yaptığı çağrıda, “2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de zor şartlarda gruplarını lider olarak bitiren 12 grup lideri takımlarımızdan 9 takım, play-off müsabakaları sonucunda 3. Lig’e çıkacaktır. Geride kalan 3 futbol takımımızın da mağdur olmamaları ve 1 yıl boyunca verdikleri maddi ve manevi mücadeleleri için profesyonel liglere alınması kulüplerimizin ve futbolun yüzünü güldürecek ve bir çok ilimize, ilçelerimize yeni bir heyecan ve sevinç yaşatacaktır” ifadelerini kullandı.

Tüm lider takımların 3. Lig’e alınıp her şampiyonun hakkının verilmesini isteyen Önal, TFF’nin bu duruma kayıtsız kalmayacağına olan inancını dile getirerek, “Bu konuda TFF’nin bu yönde karar almasını umut ediyor ve bekliyoruz. Sadece 3 takımın profesyonel lig sevinci yaşayamayacağı bir play-off oynanması yerine, grubunu lider olarak bitiren tüm takımların hakkının teslim edilmesinin çok daha hakkaniyetli olacağını düşünüyoruz” diye konuştu. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir